Prominent & Leading Wholesale Trader from Nagpur, we offer 1% w/w cernos testosterone gel, 0.01% w/w testoheal testosterone gel, 40mg testosign testosterone undecanoate soft gelatin capsules, glycolic acid cream, adapalene 0.1 adaclene gel and kojiglo skin lightening gel.
₹ 105 / Pack Get Latest Price
| Strength | 1% w/w |
| Pack Size | 10 x 5 g Sachet |
| Brand | Cernos |
| Application Area | Thighs, Upper Arms |
| Usage | Male Hypogonadism |
| Prescription | Prescription |
| Shelf Life | 24 months |
₹ 88 / Pack Get Latest Price
| Strength | 1% w/w |
| Pack Size | 1 x 10 g Tube |
| Brand | Testoheal |
| Application Area | Shoulders |
| Usage | Male Hypogonadism |
| Prescription | Prescription |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 200 / Box Get Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Composition | Testosterone |
| Brand | Testosign |
| Packaging Size | 30 Capsules |
| Form | Capsule |
| Usage/Application | Testosterone Replacement, Bodybuilding |
| Key Ingredient | Testosterone Undecanoate |
| Product Type | Testosterone Booster |
₹ 569 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 30 gm |
| Form | Cream |
| Packaging Type | Tube |
| Usage/Application | Personal |
| Categories | Allopathic |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 310 / Piece Get Latest Price
| Strength | 0.1 %/15 gm |
| Packaging Size | 15 gm |
| Brand | Adapalene |
| Drug Name | Benzoyl Peroxide |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 440 / Piece Get Latest Price
| Packaging size | 20 gm |
| Packaging Type | Tube |
| Brand | Alkem |
| Features | Skin Brightening |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 50 / Tube Get Latest Price
| Active Ingredient | Lidocaine |
| Composition | Lidocaine (2% w/v) |
| Brand | Neon |
| Packaging Type | Plastic Tubes |
| Drug Name | Lox 2% Gel |
₹ 100 / Piece Get Latest Price
| Usage | Treatment of itching and swelling in skin |
| Packaging Type | Tube |
| Brand | Derma Pus |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Manufacturer | Allen Homoeopathy |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Shelf Life | 24 Months |
| Net Quantity | 25 g |
| Medicine Type | Homoeopathic Medicine |
Minimum order quantity: 50 Piece
₹ 178.12 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 30 g |
| Country of Origin | Made in India |
| Brand | Candid-B |
| Packaging Type | Box |
| Composition | clotrimazole and Beclomethasone cream |
₹ 280 / Tube Get Latest Price
| Brand | Nu Life |
| Usage/Application | Clinical |
| Pack Type | Box |
| Strength | 2% |
| Packaging Size | 10 g |
| Dose | As Directed By Physian |
| Form | Ointment |
| Storage | Store In Cool And Dry Place |
| Item Name | FM Derma |
| Composition | Fluticasone Propionate And Mupirocin |
| Treatment | Skin Infections |
₹ 580 / Piece Get Latest Price
| Gender | Unisex |
| Packaging Size | 20 gm |
| Shelf Life | 12 months |
| Packaging Type | Tube |
| Features | Skin Brightening |
| Manufacturer | Abbott |
Hiten (CEO)
Globia Exports
156, Om Girdhar, Galli No 4 Kasturba Nagar
Jaripatka, Nagpur - 440014, Maharashtra, India