Offering you a complete choice of products which include almox 500 mg capsule, 7.5mg zopiclone tablets ip, 40mg testoheal testosterone undecanoate capsules, somatropin human growth hormone, letrozole 2.5 tablets and azithromycin 500 mg tablets.
₹ 123 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| SALT COMPOSITION | Amoxycillin (500mg) |
| Marketer | Alkem Laboratories Ltd |
| Pack Size | 1x15 |
| Packaging | Strip |
₹ 90 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 7.5 mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Brand | Zop |
| Manufacturer | Hab Pharmaceuticals Research Limited |
| Shelf life | 36 Months |
| Usage/Application | Hospital |
| Composition | Zopiclone |
| Packaging Type | Box |
| Treatment | Insomnia |
Minimum order quantity: 100 Stripe
₹ 108 / Box Get Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Brand | Testoheal |
| Pack Size | 1*10 |
| Packaging Type | Blister Pack |
| COMPOSITION | Testosterone Tablet |
| Usage/Application | Erectile dysfunction |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 13000 / Vial Get Latest Price
| Strength | 4 I.U |
| Brand | Sun |
| Packaging Type | Vial |
| Usage/Application | Hospital |
| Composition | Somatropin |
| Injectable Form | Liquid |
| Usage | To treat Growth Hormone Deficiency (GHD) |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 90 / Stripe Get Latest Price
| Dose/Strength | 2.5 mg |
| Usage/Application | Personal |
| Packaging Size | 1*10 tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 10 Stripe
₹ 133 / Strip Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Pack Size | 10*10 Tablets |
| Pack Type | Strips |
| Brand Name | Azisign |
| Shelf Life | 24 Months |
| Usages | To treat a variety of bacterial infections |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 508 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Composition | Dapagliflozin |
| Form | Tablets |
| Brand | Forxiga |
| Packaging Size | 10*10 |
| Packaging Type | Stripe |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Shelf life | 24 Month |
₹ 1180 / Vial Get Latest Price
| Strength | 1200 mg |
| Usage/Application | Skin Whitening |
| Brand | Aglut |
| Packaging Size | 1 Bottle |
| Form | Injection |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 133 / Strip of 6 Tablets Get Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Pack Size | 1*6 Tablets |
| Pack Type | Box |
| Brand Name | Azisign 250 |
| Manufacturer | Signature |
| Shelf Life | 24 Months |
| Usages | To treat a variety of bacterial infections |
| Color | Yellow Oxide Of Iron |
| Manufactured By | Hab Pharmaceuticals Research Limited |
| Storage | Cool, Dry And Dark Place |
| Composition | Azithromycin |
Minimum order quantity: 100 Strip of 6 Tablets
₹ 200 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 60 mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Brand | Vilitra |
| Packaging Type | Strips |
| Form | Tablet |
| Composition | Vardenafil |
| Usages | To treat erectile dysfunction |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 125 / Strip Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Packaging Size | 1 x 10 tablets |
| Brand | Proscalpin |
| Composition | Finasteride |
| Form | Tablet |
| Treatment Type | BPH |
| Prescription | Prescription |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 245 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Composition | Doxycycline Only |
| Packaging Size | 1 x 10 Capsules |
| Brand Name | Doxycycline |
| Form | Capsule |
| Packaging Type | strip |
| Manufacturer | Omega Pharma |
₹ 138950 / Strip Get Latest Price
| Strength | 80 mg |
| Brand | Tagrisso |
| Tablets per Pack | 1 x 10 tablets |
| Usage | Lung Cancer |
| Form | Tablet |
| Pack Type | Strip |
| Manufature | AstraZeneca |
₹ 548 / Strip Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Brand | Cialis |
| Composition | Tadalafil Only |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Size | 1 x 5 tablets |
| Type | Branded |
| Country of Origin | India |
₹ 458 / Strip Get Latest Price
| Strength | 12 mg |
| Usage | Human |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
| Packaging Size | 1 x 10 tables |
| Treatment | Worm Infestation |
₹ 245 / Strip Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Brand | Megalis |
| Packaging Size | 4 Tablets |
| Composition | Tadalafil Only |
| Dosage Form | Tablet |
| Manufacturer | Macleods Pharma |
| Type | Branded |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 343 / Strip Get Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Dose Form | Tablet |
| Prescription Type | Prescription |
| Packaging Type | Strip |
| Pack Size | 1 x 10 tablets |
| Brand Type | Branded |
| Company Type | Manufacturer |
₹ 254 / Piece Get Latest Price
| Tretinoin Strength | 0.025% w/w |
| Skin Concern | Acne |
| Skin Type | Dry Skin |
| Form | Cream |
| Pack Size | 20 g |
| Pregnancy Use | Avoid In Pregnancy |
₹ 75.53 / Strip Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Composition | Azithromycin Only |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Size | 1 x 3 tablets |
| Medicine Type | Branded |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 506.2 / Strip Get Latest Price
| Strength | 120 mg |
| Pack Size | 1 x 10 capsules |
| Brand Type | Branded |
| Dosage Form | Capsule |
| Packaging Type | Strip |
| Country Of Origin | India |
₹ 399 / Piece Get Latest Price
| Form | Cream |
| Concern | Pimples/Acne |
| Key Ingredients | Tretinoin, Clindamycin |
| Packaging Size | 15 g |
| Packaging Type | Tube |
| Country of Origin | India |
₹ 1865 / Strip Get Latest Price
| Strength | 400 mg |
| Brand | Veenat |
| Tablets per Pack | 1 x 10 tsblets |
| Composition | Imatinib |
| Pack Type | Strip |
| Usage | CML, GIST |
| Manufacturer | Natco |
| Form | Tablet |
₹ 224.9 / Bottle Get Latest Price
| Brand | Allergan |
| Composition | Tobramycin |
| Pack Size | 5 ml |
| Usage | Itching, Redness, Pain Relief |
| Bottle Type | Plastic Bottle |
| Bottle Color | White |
₹ 110 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Pack Size | 4 Tablets |
| Brand | P-Force |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Box |
| Composition | Sildenafil |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 330 / Stripe Get Latest Price
| Form | Tablet |
| Pack Size | 10 Tablets |
| Brand | P- Force Forte |
| Packaging Type | Box |
| Composition | Sildenafil Citrate |
| Shelf life | More than 24 Months |
₹ 250 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Pack Size | 1*10 Tablets |
| Pack Type | Strips |
| Shelf Life | 24 Months |
| Usages | To treat a variety of bacterial infections |
| Country of Origin | Made in India |
Toxo Mox Tablet is used for the treatment of various bacterial infections such as infection of lungs, airways, ears, urinary tract, skin, bone, joints, soft tissue and tooth.
₹ 15 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 150 mg |
| Packaging Type | Strip |
| Composition | Fluconazole |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Manufacturer | Cipla |
| Shelf Life | More Than 24 Months |
Minimum order quantity: 10 Stripe
₹ 320 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 40 mg |
| Brand | Tadarise |
| Dosage Form | Tablet |
| Pack Size | 10*10 Tablets |
| Packaging Size | 10 Tablets |
| Composition | Tadalafil Only |
| Packaging Type | Strip |
| Form | Tablets |
| Usages | To treat erectile dysfunction |
| Country of Origin | Made in India |
| Shelf Life | 24 Months |
₹ 3870 / Stripe Get Latest Price
| strength | 14 mg |
| Dose/Strength | 14 mg |
| Form | Tablets |
| Packaging size | 10*10 Tablets |
| Packaging Type | Strip |
| Composition | Semaglutide |
| Shelf Life | 24 Months |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Usuage | to treat type 2 diabetes |
| Prescription / Non Prescription | Prescription |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 80 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 500mg |
| Packaging Sizes | 10*10 Tablets |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Packaging Types | Box |
| Composition | Carisoprodol 500mg |
| Usage | Muscle Relaxant and Pain Killer |
| Prescription/Non-Prescription | Prescription |
₹ 150 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 25 mg |
| Pack Size | 10 Tablets |
| Brand | Malegra Sildenafil Citrate USP 25mg |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Box |
| Composition | Sildenafil |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 170 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Pack Size | 10 Tablets |
| Brand | Malegra Sildenafil Citrate |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Box |
| Composition | Sildenafil |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1200 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Pack Size | 4 Tablets |
| Brand | Viagra |
| Manufacturer | Pfizer |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 80 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Pack Size | 4 Tablets |
| Brand | Kamagra |
| Manufacturer | Centurion |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 96.56 / Strip Get Latest Price
| Strength (Sildenafil) | 50mg |
| Brand Name | Vega |
| Form | Tablet |
| Tablets per Strip | 4 Tablets |
| Composition | Sildenafil |
| Also Contains | Dapoxetine |
| Additional Strength | 60mg |
| Prescribed For | Men |
₹ 589.93 / Pack Get Latest Price
| Brand Name | Vega |
| Strength (Sildenafil) | 120 mg |
| Packaging Size | 7 Sachets/Box |
| Form | Jelly |
| Active Ingredient(s) | Sildenafil Citrate |
| Flavour | Assorted |
| Packaging Type | Box |
₹ 98.96 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 1 X 10 TABLETS |
| Form | Soft Tablet |
| Composition | Sildenafil |
| Packaging Type | Strip |
| Brand Name | Fildena |
| Manufacturer | Fortune Healthcare |
| Country Of Origin | India |
₹ 68.9 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 1 x 10 Tablets |
| Form | Tablet |
| Composition | Sildenafil |
| Packaging Type | Strip |
| Brand Name | Fildena |
| Manufacturer | Fortune Healthcare |
| Country Of Origin | India |
₹ 588 / Pack Get Latest Price
| Brand Name | Filagra |
| Strength (Sildenafil) | 100 mg |
| Packaging Size | 7 Sachets/Box |
| Form | Jelly |
| Active Ingredient(s) | Sildenafil Citrate |
| Flavour | Assorted |
| Packaging Type | Box |
₹ 76.56 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 1 x 4 tablets |
| Form | Tablet |
| Composition | Sildenafil |
| Packaging Type | Strip |
| Brand Name | Kamagra |
| Manufacturer | Ajanta Pharma |
| Country Of Origin | India |
Hiten (CEO)
Globia Exports
156, Om Girdhar, Galli No 4 Kasturba Nagar
Jaripatka, Nagpur - 440014, Maharashtra, India