Pioneers in the industry, we offer supatret 0.04 gel, tretiva 20 mg tablets, isotertinoin accufine capsule 30 mg, isotretinoin 20 mg soft gel capsules, isotretinoin tretiva 10 mg capsule and mintop eva solution from India.
₹ 288 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 20 gm |
| Packaging Type | Tube |
| Skin Type | Oily Skin |
| Gender | Unisex |
| Shelf Life | 24 months |
| Features | Anti-acne & Pimples, Oil Control |
₹ 253 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Brand | Tretiva Capsules |
| Packaging Size | 10*10 Capsules |
| Drug Name | Isotretinoin |
| Product Type | Finished Product |
| Packaging Type | Strips |
| Manufactured By | Intas |
| Usages | For the treatment of severe acne |
₹ 339 / Stripe Get Latest Price
| Capsule Type | Soft Gelatin |
| Strength | 30 mg |
| Brand | Accufine |
| Drug Name | Isotretinoin |
| Product Type | Finished Product |
| Packaging Size | 1*10 Capsules |
| Manufactured By | Healing |
| Usages | For the treatment of severe acne |
| Packaging Type | Strips |
₹ 350 / Stripe Get Latest Price
| Brand | Accufine |
| Packaging Size | 1*10 Capsules |
| Packaging Type | Strips |
| Manufactured By | Healing Pharma India Pvt Ltd |
| Usages | For the treatment of severe acne |
| Strength | 30 mg |
₹ 176 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 10 gm |
| Brand | Tretiva Capsules |
| Drug Name | Isotretinoin |
| Packaging Type | Strips |
| Manufactured By | Intas |
| Usages | For the treatment of severe acne |
₹ 1228.26 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 5% |
| Pack Size | 60 ml |
| Gender | Male |
| Form | Solution |
| Composition | Minoxidil |
| Usage Area | Scalp |
| Prescription | Prescription |
| Manufacturer | Dr Reddys |
₹ 1152 / Pack Get Latest Price
| Strength | 5% |
| Form | Solution |
| Brand | Morr |
| Composition | Minoxidil + Finasteride |
| Packaging Size | 60 ml |
| Ideal For | Men |
| Manufacturer | Cipla |
₹ 1008 / Strip Get Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Packaging Size | 1 x 30 tablets |
| Brand | Finast |
| Composition | Finasteride |
| Form | Tablet |
| Treatment Type | prostatic hyperplasia. |
| Manufacturer | Torrent |
₹ 102 / Piece Get Latest Price
| Pack Size | 7.5 g |
| Packaging Type | Tube |
| Pack Type | Tube |
| Strength | 2% |
| Brand Name | Mupicip Onitment |
| Prescription/Non prescription | Non prescription |
| Manufacturer | Cipla |
₹ 135 / Tube Get Latest Price
| Packaging Size | 20 gm |
| Gender | Unisex |
| Ingredient Type | Non-Herbal |
| Packaging Type | Tube |
| Skin Type | Uneven Skin Tone |
| Shelf Life | 18 months |
₹ 410 / Piece Get Latest Price
| Strength | 0.1% w/w |
| Packaging Size | 10 g |
| Brand | Takfa Forte Ointment |
| Manufacturer | Intas |
| Packaging Type | Tube |
| Usage/Application | Personal |
₹ 2458 / Piece Get Latest Price
| Strength | 10% |
| Pack Size | 60 ml |
| Variant | Tugain |
| Composition | Minoxidil |
| Form | Solution |
| Usage Area | Scalp |
| Manufacturer | Cipla |
₹ 333.74 / Tube Get Latest Price
| Composition | HQ+Tret+Mometasone |
| Pack Type | Alu tube |
| Usage | Melasma |
| Form | Cream |
| Brand | Cosmelite |
| Pack Size | 25 g |
₹ 154 / Tube Get Latest Price
| Brand | Retino AC |
| Pack Size | 15 g |
| Clindamycin Strength | 1 mg/g |
| Tretinoin Strength | 0.025 mg/g |
| Pack Type | Tube |
| Usage Area | Face |
| Dosage Form | Gel Cream |
| Country of Origin | India |
| Storage Condition | Store below 25°C |
₹ 85 / Tube Get Latest Price
| Pack Size | 15 gm |
| Pack Type | Tube |
| Brand | Melamet |
| Packaging Type | Tube |
| Manufacturer | Universal Twin Labs |
₹ 133 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 30g |
| Usage/Application | Clinical |
| Brand | USV |
| Purity | 99% |
| Product Type | Finished Product |
| Shelf Life | More Than 24 Months |
| Composition | Salicylic Acid (1.15% w/w) + Dithranol (1.15% w/w) + Coal Tar (5.3% w/w) |
| Manufacture By | USV |
₹ 96.08 / Piece Get Latest Price
| Strength | 1% w/w |
| Pack Size | 50 g |
| Form | Cream |
| Composition | Clotrimazole 1% |
| Brand | Glenmark |
| Packing Type | Tube |
Hiten (CEO)
Globia Exports
156, Om Girdhar, Galli No 4 Kasturba Nagar
Jaripatka, Nagpur - 440014, Maharashtra, India