Providing you the best range of retino-a 0.05 cream, 250mg testenate depot testosterone enathate injection, lumigan 0.01 eye drop, refresh tear eye drop, bimatoprost eye drops 0.01 w v and bimat eye drops with effective & timely delivery.
₹ 358 / Tube Get Latest Price
| Tretinoin Strength | 0.05% w/w |
| Skin Concern | Acne |
| Skin Type | Dry Skin |
| Form | Cream |
| Pack Size | 20 g |
| With Clindamycin | Yes |
| With Benzoyl Peroxide | Yes |
₹ 100 / Vial Get Latest Price
| Strength | 250 mg/ml |
| Pack Size | 1 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Usage | Hypogonadism |
| Prescription | Prescription |
| Form | Injection |
| Shelf Life | 36 months |
| Gender | Male |
Testenate Depot 250 is a high-quality Testosterone Enanthate 250 mg Injection, a long-acting androgenic-anabolic steroid designed for testosterone replacement therapy and anabolic support. Manufactured in WHO-GMP certified facilities, Testenate Depot 250 Injection is supplied by trusted pharmaceutical manufacturers and exporters from India, ensuring consistent purity, potency, and safety.
₹ 689 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 0.01 % |
| Type Of Eyedrops | Allopathic |
| Usage/Application | Personal |
| Packaging Size | 3 ml |
| Brand | Lumigan Eye Drop |
| Manufacturer | Allergan |
₹ 138 / Piece Get Latest Price
| Bottle Size | 10 ml |
| Brand | Allergan |
| Type Of Eyedrops | Allopathic |
| Usage/Application | Personal |
| Sealing Type | Dropper |
| Packaging Size | Bottle |
₹ 250 / Bottle Get Latest Price
| Product Form | Eye Drop |
| Brand | Allergan |
| Strength | 0.03% |
| Packaging Size | 3 ml |
| Type Of Eyedrops | Allopathic |
| Usage/Application | Personal |
| Pack Type | Eye Drop Bottle |
| Pack Size | 3 ml |
| Manufactured By | Allergan |
₹ 411.56 / Bottle Get Latest Price
| Composition | Bimatoprost 0.03% |
| Brand | Ajanta Bimat |
| Use Case | Glaucoma |
| Pack Includes | Only Drop |
| Prescription | Rx Only |
| Bottle Size | 3 ml |
| Packaging Size | 5 ml |
₹ 709.6 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 0.01% |
| Brand | Allergan |
| Bottle Size | 3 ml |
| Use Case | Glaucoma |
| Pack Includes | Only Drop |
| Preservative | With BAK |
| Prescription | Rx Only |
₹ 307.5 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 0.1% |
| Combination | Brimonidine Alone |
| Bottle Size | 5 ml |
| Use Case | Glaucoma |
| Dosage Form | Ophthalmic Solution |
| Patient Group | Adult |
| Preservative | Preservative Free |
₹ 237.1 / Piece Get Latest Price
| Strength | 2% w/v + 0.5% w/v |
| Pack size | 5 ml |
| Brand | Sunway |
| Bottle type | Plastic bottle |
| Composition | Dorzolamide + Timolol |
| Box packing | Single pack |
| Storage | Store below 30°C |
₹ 483.1 / Bottle Get Latest Price
| Brand | cipla |
| Combination | Brimocom |
| Composition | Brimonidine, Timolol |
| Bottle Size | 5 ml |
| Pack Size | 5 ml |
| Usage | Glaucoma |
| Bottle Type | Plastic Bottle |
| Bottle Color | White |
₹ 313 / Bottle Get Latest Price
| Brand | Cipla |
| Composition | Brimonidine |
| Pack Size | 5 ml |
| Usage | vision loss, Glaucoma |
| Bottle Type | Plastic Bottle |
| Bottle Color | White |
₹ 620 / Piece Get Latest Price
| Strength | 0.03 % w/v |
| Bottle Size | 3 ml |
| Use Case | Glaucoma |
| Usage/Application | Personal |
| Type Of Eyedrops | Allopathic |
| Brand | Careprost Eye Drop |
| Pack Includes | Only Drop |
| Manufacturer | Sun |
| Packaging Type | Bottle |
| Pack Type | Plastic Bottle |
₹ 50 / Bottle Get Latest Price
| Pack Size | 5 ml |
| Packaging Size | 5 ml |
| Strength | 2% w/v |
| Pack Type | Bottle |
| Type Of Eyedrops | Allopathic |
| Usage | Treatment of Allergic eye disease |
| Brand | Cromal Eye Drop |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 71.51 / Bottle Get Latest Price
| Brand | Allergan India |
| Composition | Timolol |
| Use Case | Glaucoma |
| Pack Size | 5 ml |
| Usage | Glaucoma |
| Bottle Size | 5 ml |
| Dosage Form | Eye Drop |
| Bottle Type | Plastic Bottle |
| Bottle Color | White |
Hiten (CEO)
Globia Exports
156, Om Girdhar, Galli No 4 Kasturba Nagar
Jaripatka, Nagpur - 440014, Maharashtra, India