Offering you a complete choice of products which include 250mg testo-c testosterone cypionate injection, 1mg finasteride tablet, 0.5mg dutasteride tablets, morr f 5 solution hair loss medicine, fincar 5mg tablet and sildigra xl plus.
₹ 1500 / Vial Get Latest Price
| Strength | 250 mg/ml |
| Pack Size | 10 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Usage | Hormone Therapy, Hypogonadism |
| Prescription | Prescription |
| Form | Injection |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 250 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 1 mg |
| Manufacturer | Jeerima Biocare Product Private Limited |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Usage/Application | To Treat Hair loss |
| Brand | Finaas |
| Packaging Type | Strips |
| Composition | Finasteride |
| Dosage | As Prescribed By The Physician |
| Form | Tablet |
| Storage | Cool And Dry Place |
Minimum order quantity: 100 Stripe
₹ 140 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 0.5 mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Packaging Type | Box |
| Composition | Dutasteride |
| Brand Name | Dutpro |
| Manufacturer | Jeerima Biocare Private Limited |
| Shelf Life | 24 Months |
| Storage | Cool, Dry And Dark Place Below 30 Degree Celsius |
| Dose | As Prescribed By The Doctor |
| Form | Tablets |
| Color | Titanium Dioxide IP |
| Item Name | Dutpro |
| Treatment | To Treat Symptoms Of BPH |
Minimum order quantity: 100 Stripe
₹ 850 / Bottle Get Latest Price
| Minoxidil Strength | 5% |
| Strength | 5 % |
| Pack Size | 60 ml |
| Packaging Size | 60 ml |
| Packaging Type | Bottle |
| Brand | Intas |
| Form | Solution |
| Brand Name | Morr F |
| Gender | Unisex |
| Usage | To treat hair loss |
| Manufacturer | Intas |
₹ 244.1 / Strip Get Latest Price
| Strength | 5 mg |
| Packaging Size | 1 x 10 tablets |
| Brand | Fincar |
| Composition | Finasteride |
| Form | Tablet |
| Treatment Type | prostatic hyperplasia |
| Manufacturer | Cipla |
₹ 89.63 / Strip Get Latest Price
| Strength | 150 mg |
| Packaging Size | 1 x 10 Tablets |
| Form | Tablet |
| Composition | Sildenafil |
| Packaging Type | Strip |
| Brand Name | Sildigra |
| Manufacturer | RSM Enterprises |
| Country Of Origin | India |
₹ 1125 / Bottle Get Latest Price
| Minoxidil Strength | 10% |
| Finasteride Strength | 0.1% |
| Pack Size | 60 ml |
| Brand | Morr F |
| Composition | Minoxidil (10% w/v) + Finasteride (0.1% w/v) |
| Shelf Life | More than 18 Months |
| Manufactured By | Intas |
| Product Type | Solution |
Hiten (CEO)
Globia Exports
156, Om Girdhar, Galli No 4 Kasturba Nagar
Jaripatka, Nagpur - 440014, Maharashtra, India