Providing you the best range of acne star gel, artesunate 50mg tablets, 20 mg tamoxifen tablet, tricosilk 5 solution, daxid 50mg tablet and panacur 150 vet with effective & timely delivery.
₹ 120 / Piece Get Latest Price
| Brand | Acne Star |
| Concern | Pimples/Acne |
| Packaging Type | Tube |
| Form | Cream |
| Features | Anti-acne & Pimples, Moisturization & Nourishment |
| Packaging Size | 20 gm |
| Gender | Unisex |
| Country of Origin | India |
| Shelf Life | 12 months |
₹ 120 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Packaging Size | 1x10 Tabs |
| Composition | Artesunate (50mg) |
| Prescription/Non prescription | Prescription |
| Form | Tablet |
| Shelf life | More Than 18 Months |
| Pack Type | Strip |
| Manufacture By | Ridley |
₹ 254 / Strip Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Brand | Tamaxifen citrate |
| Tablets per Pack | 1 x 10 tablets |
| Usage | Breast Cancer |
| Pack Type | Strip |
| Form | Tablet |
| manufature | Healing Pharma |
₹ 4522 / Pack Get Latest Price
| Strength | 5% |
| Form | Solution |
| Composition | Minoxidil, Finasteride |
| Packaging Size | 60 ml |
| Concern | Hair Regrowth, Hair Thinning, Hair Fall |
| Country of Origin | India |
₹ 168.7 / Strip Get Latest Price
| Strength | 50 mg |
| Brand | Daxid |
| Packaging Size | 1 × 15 tablets |
| Pharmacopoeia Standard | IP |
| Packaging Type | Strip |
| Treatment | Depression |
₹ 4555 / Strip Get Latest Price
| Pack Size | 1 x 10 tablets |
| Animal Type | Sheep, Cattle, Goat |
| Dosage Form | Tablet |
| Composition | Fenbendazole |
| Brand | Other Brand |
| Packaging Type | Strip |
₹ 226 / Strip Get Latest Price
| Strength (Sildenafil) | 50mg |
| Also Contains | Sildenafil Citrate |
| Brand Name | Caverta |
| Tablets per Strip | 1 x 4 tablets |
| Form | Tablet |
| Prescribed For | Men |
| Manufacturer | Sunrise Remedies |
₹ 459 / Strip Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Brand | Toptada |
| Composition | Tadalafil Only |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Size | 1 x 10 tablets |
| Type | Branded |
| Country of Origin | India |
₹ 445.31 / Piece Get Latest Price
| Strength | 0.1% |
| Pack Size | 15 g |
| Formulation | Cream |
| Usage Area | Face |
| Concern | Acne |
| Skin Type | Acne Prone Skin |
₹ 32.9 / Strip Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Composition | Vardenafil only |
| Brand | VALIF |
| Manufacturer | AJANTA |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Size | 10 Tablets/strip |
| Packaging Type | Strip |
| Treatment | Erectile Dysfunct. |
₹ 89.98 / Strip Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Composition | Vardenafil only |
| Brand | SNOVITRA |
| Manufacturer | RSM |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Size | 10 Tablets/strip |
| Packaging Type | Strip |
| Treatment | Erectile Dysfunct. |
₹ 69.75 / Strip Get Latest Price
| Strength | 60 mg |
| Composition | Vardenafil only |
| Brand | Zhewitra |
| Manufacturer | Sunrise |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Size | 10 Tablets/strip |
| Packaging Type | Strip |
| Treatment | Erectile Dysfunct. |
₹ 68.96 / Strip Get Latest Price
| Strength (Sildenafil) | 100mg |
| Brand Name | Malegra |
| Form | Tablet |
| Tablets per Strip | 1 x 10 tablets |
| Composition | Sildenafil |
| Manufacturer | Sunrise Remedies |
| Prescribed For | Men |
₹ 96.56 / Strip Get Latest Price
| Sildenafil Strength | 100 mg |
| Dapoxetine Strength | 60 mg |
| Packaging Size | 1 x 10 tablets |
| Form | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
| Brand Name | Malegra DXT |
| Country Of Origin | India |
₹ 56.86 / Strip Get Latest Price
| Strength (Sildenafil) | 100mg |
| Brand Name | Malegra |
| Form | Tablet |
| Tablets per Strip | 1 x 10 tablets |
| Composition | Sildenafil |
| Also Contains | Fluoxetine |
| Additional Strength | 40mg |
| Manufacturer | Sunrise Remedies |
| Prescribed For | Men |
| Malegra FXT is a combination medication used to treat both erectile dysfunction (ED) and premature ejaculation (PE) in men. It typically combines Sildenafil () to improve blood flow for erections and Fluoxetine (–) to delay ejaculation and increase sexual stamina. |
₹ 650 / Strip Get Latest Price
| Uses | Obstructive Sleep Apnoea |
| Drug Strength | 200 mg |
| Brand | Modasmart |
| Manufacturer | Winlife Pharma |
| Shelf Life | 48 months |
| Pack Size | 10 × 10 tablets |
| Packaging Type | Strip |
₹ 218 / Strip Get Latest Price
| Uses | Obstructive Sleep Apnoea |
| Drug Strength | 300mg |
| Brand | Modasafe |
| Manufacturer | Orange |
| Shelf Life | 48 months |
| Pack Size | 10 × 10 tablets |
| Packaging Type | Strip |
₹ 195 / Strip Get Latest Price
| Strength | 60 mg |
| Pack Size | 30 capsules |
| Brand Type | Branded |
| Prescription | Prescription |
| Dosage Form | Capsule |
| Packaging Type | Strip |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 69.56 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Packaging Size | 1 x 10 Tablets |
| Form | Tablet |
| Composition | Sildenafil |
| Packaging Type | Strip |
| Brand Name | Sildigra |
| Manufacturer | RSM Enterprises |
| Country Of Origin | India |
₹ 3170 / Strip Get Latest Price
| Strength | 3 mg |
| Brand | Rybelsus |
| Pack Size | 10 tablets |
| Packaging Size | 1 Strip (10 Tablets) |
| Shelf Life | 24 months |
| Prescription Type | Rx Only |
| Usage | Type 2 Diabetes |
₹ 230 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg/ml |
| Pack Size | 1 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Usage | Hormone Therapy |
| Prescription | Prescription |
| Form | Injection |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 96.63 / Strip Get Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Brand Name | Super Avana |
| Composition | Avanafil + Dapoxetine |
| Packaging Type | Strip |
| Tablets per Strip | 4 Tablets |
| Manufacturer | Sunrise Remedies |
| Dosage Form | Tablet |
₹ 74.63 / Strip Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Brand | Vidalista |
| Dosage Form | Chewable Tablet |
| Packaging Size | 1 x 10 Tablets |
| Composition | Tadalafil Only |
| Manufacturer | Centurion Remedies |
| Country of Origin | India |
| Type | Branded |
| Ideal For | Men |
₹ 69.65 / Strip Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Brand | Tadagra |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Size | 1 x 10 Tablets |
| Composition | Tadalafil Only |
| Manufacturer | RSM |
| Country of Origin | India |
| Type | Branded |
| Ideal For | Men |
₹ 107 / Box Get Latest Price
| Brand | Dianabol |
| Pack Size | 100 Tablets |
| Strength | 10 mg |
| Dose Form | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
| Treatment Use | Bodybuilding |
| Shelf Life | 36 Months |
| Prescription Type | Prescription |
₹ 1500 / Box Get Latest Price
| Brand | Danarix |
| Pack Size | 100 Tablets |
| Strength | 10 mg |
| Dose Form | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
| Treatment Use | Bodybuilding |
| Shelf Life | 36 Months |
| Prescription Type | Prescription |
DANARIX 10MG is a potent methandienone solution designed to accelerate muscle growth and enhance strength. Experience rapid results and superior performance with DANARIX 10MG.
₹ 180 / Vial Get Latest Price
| Strength | 250 mg/ml |
| Pack Size | 1 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Usage | Hormone Therapy, Hypogonadism |
| Prescription | Prescription |
| Form | Injection |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 1700 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg/ml |
| Packaging Size | 5 ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Composition | Testosterone Propionate |
| Brand | Testo P |
| Dosage Form | Injection |
| Prescription | Prescription Required |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 1000 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg/ml |
| Pack Size | 10 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Usage | Hormone Therapy, Hypogonadism |
| Prescription | Prescription |
| Form | Injection |
| Shelf Life | 36 months |
| Gender | Male |
Drostanolone propionate, or dromostanolone propionate, sold under the brand names , and Masteron among others, is an androgen and anabolic steroid (AAS) medication which was used to treat breast cancer in women but is now no longer marketed. It is given by injection into muscle.
₹ 89.45 / Strip Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Brand | Tadalis |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Size | 1 x 4 Tablets |
| Composition | Tadalafil Only |
| Manufacturer | Ajanta |
| Country of Origin | India |
| Type | Branded |
| Ideal For | Men |
₹ 600 / Box Get Latest Price
| Strength | 625mg |
| Brand | Mox CV |
| Packaging Type | Strip |
| Pack Size | 10 tablets |
| Usage | Human |
| Shelf Life | 36 months |
| Prescription | Prescription |
| Treatment | Bacterial Infection, ENT Infection |
₹ 200 / Box Get Latest Price
| Strength | 500 mg |
| Pack Size | 10 x 20 Capsules |
| Usage | Human |
| Brand | Moxmed |
| Packaging Type | Strip |
| Prescription | Prescription |
| Form | Capsule |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 60 / Strip Get Latest Price
| Strength | 100 mg |
| Brand | Azeetop Dt |
| Packaging Size | 10x10 Tablets |
| Composition | Azithromycin Only |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Type | Blister Pack |
| Prescription Required | Yes |
₹ 200 / Box Get Latest Price
| Strength | 750 mg |
| Packaging Size | 100 tablets |
| Brand | Levoflox |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Type | Strip |
| Prescription Type | Prescription |
| Shelf Life | 36 months |
| Treatment | Bacterial Infections, Respiratory Infections |
₹ 175.21 / Strip Get Latest Price
| Strength (Sildenafil) | 50mg |
| Brand Name | Blueforce |
| Form | Tablet |
| Tablets per Strip | 1 x 10 Tablets |
| Composition | Sildenafil |
| Prescribed For | Men |
₹ 85 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 2 mg |
| Packaging Size | 1x10 Tabs |
| Product Name | Trinex |
| Manufactured By | Hab |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 140 / Bottle Get Latest Price
| Dose/Strength | 100 mcg |
| Strength | 100 mcg |
| Brand | Levothryrox |
| Packaging Size | 100 Tablets |
| Product Type | Finished Product |
| Usage/Application | Personal |
| Manufacture By | Intas |
₹ 70 / Stripe Get Latest Price
| Strength | 200 mg |
| Packaging Type | Box |
| Composition | Hydroxychloroquine 200 Mg |
| Packaging Size | 10*10 Tablets |
| Brand | Jeequin 200 MG |
₹ 155 / Strip Get Latest Price
| Strength | 10 mg |
| Brand | Buspin |
| Manufacturer | Intas |
| Treatment | Short-term Anxiety |
| Packaging Type | Strip |
| Salt Form | Hydrochloride |
| Composition | Buspirone |
₹ 82.5 / Bottle Get Latest Price
| Strength | 1% |
| Bottle Size | 5 ml |
| Use Case | Diagnostic Use |
| Dosage Form | Eye Drop |
| Sterility | Sterile |
| Pack Type | Plastic Bottle |
Hiten (CEO)
Globia Exports
156, Om Girdhar, Galli No 4 Kasturba Nagar
Jaripatka, Nagpur - 440014, Maharashtra, India