Leading Wholesale Trader of tretiheal cream 0.1, tazret gel 05 15gm, 250mg azicip azithromycin tablets, brite lite cream, desowen cream 30 gm and aziderm 20 cream from Nagpur.
₹ 341 / Piece Get Latest Price
| Packaging Size | 20 gm |
| Composition | 0.1% |
| Brand | Tretiheal Cream 0.1 |
| Features | Anti-acne & Pimples, Rough Skin |
| Gender | Unisex |
| Packaging Type | Tube |
| Shelf Life | 12 months |
₹ 396.3 / Piece Get Latest Price
| Strength | 0.05% w/w |
| Pack size | 15 g |
| Indication | Acne |
| Form | Cream |
| Application area | Face |
| Brand type | Branded |
| Packing type | Alu tube |
₹ 120 / Strip Get Latest Price
| Strength | 250 mg |
| Brand | Azicip |
| Packaging Size | 20x6 Tablets |
| Composition | Azithromycin Only |
| Dosage Form | Tablet |
| Packaging Type | Blister Pack |
| Prescription Required | Yes |
| Medicine Type | Branded |
₹ 407 / Tube Get Latest Price
| Packaging Size | 20 gm |
| Features | Glowing Skin |
| Gender | Unisex |
| Packaging Type | Tube |
| Shelf Life | 12 months |
₹ 1145 / Tube Get Latest Price
| Strength | 0.05% w/w |
| Pack Size | 30 g |
| Form | Cream |
| Usage Area | Skin |
| Brand | Desowen |
| Packing Type | Tube |
₹ 347.8 / Piece Get Latest Price
| Strength | 20 % |
| Form | Cream |
| Composition | Azelaic Acid |
| Packing Size | 15 g |
| Packaging Type | Tube |
| Usage/Application | Melasma |
| Treatment | Acne Vulgaris |
| Brand | Aziderm |
₹ 157.98 / Pack Get Latest Price
| Strength | 20 mg |
| Brand Name | Valif |
| Packaging Size | 7 Sachets |
| Flavour | Orange |
| Manufacturer | Ajanta Pharma |
| Form | Oral Jelly |
| Packaging Type | Box with Sachets |
| Country of Origin | India |
₹ 300 / Piece Get Latest Price
| Strength | 0.1% w/w |
| Packaging Size | 10 g |
| Form | Cream |
| Brand | Glennmark |
| Packaging Type | Tube |
| Usage/Application | Personal |
| Categories | Allopathic |
| Shelf Life | 24 months |
₹ 578 / Piece Get Latest Price
| Tretinoin Strength | 0.04% w/w |
| Skin Concern | Acne |
| Skin Type | Dry Skin |
| Form | Cream |
| Pack Size | 15 g |
| With Clindamycin | Yes |
| With Benzoyl Peroxide | Yes |
| Pregnancy Use | Avoid In Pregnancy |
Hiten (CEO)
Globia Exports
156, Om Girdhar, Galli No 4 Kasturba Nagar
Jaripatka, Nagpur - 440014, Maharashtra, India