Providing you the best range of 250 mg testoboon depot testosterone enanthate injection, 0.25mg noveltreat semaglutide solution injection, blueforce 1 tablets 250 mg, erypro safe 40000 iu erythropoietin injection, relipoetin erythropoietin 4000 iu injection and 250 mg sustanon injection testosterone with effective & timely delivery.
₹ 500 / Vial Get Latest Price
| Strength | 250 mg/ml |
| Pack Size | 10 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Usage | Hypogonadism, Hormone Therapy |
| Form | Injection |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 1745 / Piece Get Latest Price
| Strength | 0.25 mg |
| Pack Type | Prefilled Pen |
| Volume | 3 ml |
| Brand | Noveltreat |
| Usage | Type 2 Diabetes |
| Injection Route | SC |
| Shelf Life | 24 months |
₹ 163.52 / Strip Get Latest Price
| Strength (Sildenafil) | 250 mg |
| Brand Name | Blueforce |
| Form | Tablet |
| Tablets per Strip | 1 x 10 Tablets |
| Composition | Sildenafil |
| Prescribed For | Men |
₹ 10890 / Piece Get Latest Price
| Brand | Erypro Safe Injection |
| Strength | 4000 IU |
| Packaging Type | 1.0 ml in 1 prefilled syringe |
| Composition | Recombinant Human Erythropoietin Alfa (40000IU) |
| Treatment | It is used to treat a type of anemia caused by kidney disease and cancer chemotherapy |
₹ 1089 / Piece Get Latest Price
| Brand | Repoitin |
| Pack Size | Single PFS |
| Strength | 4000 IU |
| Dose Form | Vial |
| Prescription Type | Prescription |
| Molecule | Epoetin Alfa |
| Storage | 2–8°C |
₹ 347 / Vial Get Latest Price
| Strength | 250 mg/ml |
| Packaging Size | 1 ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Composition | Testosterone Blend |
| Brand | SUSTANON |
| Dosage Form | Injection |
| Prescription | Prescription Required |
| Shelf Life | 36 months |
₹ 500 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg/ml |
| Packaging Size | 1 ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Composition | Testosterone Propionate |
| Brand | Testorix P |
| Dosage Form | Injection |
| Prescription | Prescription Required |
₹ 1500 / Vial Get Latest Price
| Strength | 250mg |
| Packaging Size | 10 ml |
| Packaging Type | Vial |
| Composition | Testosterone Propionate |
| Brand | Testoboon |
| Dosage Form | Injection |
| Prescription | Prescription Required |
| Shelf Life | 36 months |
Testoboon Testosterone Propionate 250mg is an injectable anabolic steroid containing Testosterone Propionate, a fast-acting ester of testosterone. This formulation is designed for intramuscular injection and is commonly used in hormone replacement therapy (HRT) for men who have low or no natural testosterone production.
₹ 250 / Vial Get Latest Price
| Strength | 100 mg/ml |
| Packaging Size | 1 ml |
| Packaging Type | Ampoule |
| Composition | Testosterone Propionate |
| Brand | Test Prop |
| Dosage Form | Injection |
| Prescription | Prescription Required |
| Shelf Life | 36 months |
Hiten (CEO)
Globia Exports
156, Om Girdhar, Galli No 4 Kasturba Nagar
Jaripatka, Nagpur - 440014, Maharashtra, India